آخرین اخبار

100 ویلای غیرمجاز گردنه حیران تخریب می‌شود

تاریخ خبر: 1394/07/06

تعداد مشاهده: 332

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: 570 ساخت و ساز در منطقه حیران در سطح 160 هکتار از محدوده طرح هادی و 100 هکتار خارج از طرح هادی انجام شده که 100 بنای آن غیر مجاز شناخته شده و به زودی تخریب می‌شوند.

قباد افشار رئیس سازمان امور اراضی کشور در گفت‌وگو با فارس در مورد اقدامات سازمان در رابطه با زمین‌خواری‌های گردنه حیران، گفت: برخوردهای قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز آغاز شده و اقدامات لازم در حال انجام است.
 
وی افزود: تمامی ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گردنه حیران شناسایی شده و تا به امروز حدود 100 پرونده تشکیل و بخشی از این پرونده‌ها به مراجع قضایی ارسال شده است.
 
* تخریب 25 بنای غیر مجاز در گردنه حیران
 
رئیس سازمان امور اراضی کشور بیان داشت: طبق قانون برخورد با برخی از زمین‌خواری‌ها آغاز شده و تاکنون 25 بنای غیرمجاز قلع و قمع شده است.
 
افشار با بیان اینکه بخشدار و دهیار متخلف منطقه حیران به مراجع قضایی معرفی شده است، گفت: هماهنگی‌های لازم با بنیاد مسکن برای بازنگری طرح هادی شروع شده است، ضمن اینکه در منطقه حیران شرایط نظارت بسیار دقیقی را اعمال کرده‌ایم که از این به بعد ساخت و ساز جدیدی شکل نگیرد.
 
وی تصریح کرد: کلیه ساخت‌و سازهای غیرمجاز بعد از سال 85 در منطقه گردنه حیران قطعا تخریب می‌شود اما ساخت و سازهای قبل از سال 85 باید در کمیسیون‌ها تعیین تکلیف و جریمه شوند.
 
رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در مجموع حدود 570 ساخت و ساز در منطقه حیران انجام شده است، گفت: این ساخت‌ و سازها در سطح 160 هکتار از محدوده طرح هادی و 100 هکتار هم خارج از طرح هادی انجام شده که 100 بنای آن غیر مجاز شناخته شده است.
 
* ساخت 6 هزار واحد غیرمجاز در روستای زیارت
 
افشار با تأکید بر اینکه هم‌اکنون تعیین تکلیف بناهای غیرمجاز روستای زیارت در گرگان در دستور کار سازمان قرار دارد، اظهار داشت: گزارشات حاکی از آن است که حدود 1200 ساختمان غیر مجاز چند واحدی که حدود 5 تا 6 هزار واحد را تشکیل می‌دهد در این روستا ساخته شده است.
 
وی افزود: بخش عمده‌ای از این ساخت‌ و سازها خارج از ضوابط و مجوز ساخته شده است که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم و قطعا اگر ساخت و سازی خارج از طرح هادی روستایی و یا خارج از محدوده شهر باشد تخریب می‌شود.
 
رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه سال گذشته حدود 15 هزار پرونده به مراجع قضایی ارسال شد، گفت: سال 93،  فقط 1500 ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان دماوند استان تهران تخریب شد.
 
منبع: فارس

Facebook Twitter Google+ LinkedIn
نظرات کاربران ( 0 )
500
ارسال یک نظر...