آخرین اخبار

احمد خاتمی: روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است

تاریخ خبر: 1397/06/16

تعداد مشاهده: 64

یک عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینکه روحانیت در پیدایش انقلاب نقش اول را داشته است، گفت: بودجه تخصیص داده شده برای روحانیون به اندازه ۴ دانشگاه مطرح کشور هم نیست، لذا می‌توان گفت بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است.

‌به گزارش‌ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عصر پنچ شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان اظهار کرد: فضای ایجاد شده در کشور در عصر حاضر یکی از فضاهای کم نظیر در طول ۴۰ سال انقلاب است و یکی مهمترین وظایف مبلغان، «تقویت بنیه اعتقادی» مردم است، این نکته را نباید فراموش کرد که پاسداری از اعتقادات مردم وظیفه ما مبلغان دین است لذا فرصت تبلیغی مهم محرم را نباید تنها به سوژه‌های این واقعه اختصاص داد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینکه تقویت اعتقادات و شبهه زدایی از وظایف مهم مبلغان است، ادامه داد: دهه محرم، دهه ابلاغ رسالت الهی است چرا که شبهه زدایی بسیاری از مسائل که با گستردگی شبکه‌های مجازی برای نسل ۲، ۳ و ۴ پس از انقلاب ایجاد شده است امری ضروری و لازم است.

وی عنوان کرد: رسالت دوم مبلغان «تقویت بنیه اخلاقی» مردم است، متأسفانه کمیت اخلاقی جامعه در تراز اسلامی نیست، آنچه از شیعیان در حوزه اخلاق انتظار می‌رود بیش از آن چیزی است که مشاهده می‌شود، که یکی از نمونه‌های آن بی انصافی در قضاوت‌هاست.

خاتمی تصریح کرد: درصورت بروز خطا در یکی از روحانیون، کارگزاران دولت، پاسداران و ... آن خطا را به نحو عام و مطلق آن گروه تلقی می‌کنند که این عین بی انصافی و بی اخلاقی است.

امام جمعه موقت تهران گفت: احتکار، فسادهای مالی، هتاکی، فحاشی، غیبت، شایعه پراکنی، تهمت و ... به عنوان عوامل تفرقه ساز از دیگر مسائلی است که حوزه اخلاق را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه سومین رسالت مبلغ، «تقویت بنیه سیاسی کشور» است، عنوان کرد: ورود به این حوزه نیازمند بصیرت است و مبلغان دین به عنوان کانال بصیرت افزایی در طول تاریخ مطرح بوده، هستند و خواهند بود، انقلاب و تداوم آن مدیون تبلیغ مبلغان است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان یادآور شد: هدف نهایی دشمن بی تردید براندازی نظام اسلامی است، همانگونه که قرآن فرموده است دشنان آنقدر با شما می‌جنگند تا شما دست از دین خود بردارید که اکنون نیز آمریکا با تمام قوا با ایجاد جنگ اقتصادی به دنبال براندازی این انقلاب است.

خاتمی اظهار کرد: از دیگر اهداف شوم دشمن «پمپاژ یأس و ناامیدی» در میان مردم است که مبلغان در این حوزه موظف به انجام سه رسالت هستند، اول آنکه هیچ گاه مشکلات کنونی جامعه را انکار نکنند، دوم آنکه با بیان برخی مسائل نادرست مشکلات را بدتر نکنند و در آخر از نعمات خداوند، حاکمیت دین، استقلال و امنیت کشور نیز سخن به میان آورند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه روحانیت در پیدایش انقلاب نقش اول را داشته است، تصریح کرد: بودجه تخصیص داده شده برای روحانیون به اندازه ۴ دانشگاه مطرح کشور هم نیست، لذا می‌توان گفت بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است.

خاتمی با اشاره به اینکه در ۴۰ سال انقلاب هر جا که عمل به سخنان ولی فقیه انجام گرفته کشور سربلند و موفق بوده است، گفت: نقشه دشمن براندازی مبلغان به عنوان بزرگان و تریبون‌های اسلام است.

وی یادآور شد: دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه روحانیت است، با القاء این مطلب که روحانیت دیگر از همچون گذشته مورد احترام مردم نبوده اما نباید این نکته را فراموش کرد تا زمانی که روحانیون زی طلبگی خود را حفظ کنند همچنان در میان مردم دارای ارج و قرب هستند. 

انتهای پیام


Facebook Twitter Google+ LinkedIn
نظرات کاربران ( 0 )
500
ارسال یک نظر...